Novinář jedl zeleninu z Fukušimy...

21.11.2011 12:16

 

Japonský moderátor tvrdil, že lidé nemusí mít strach ...teď umírá na rakovinu!

Chtěl povzbudit své krajany a uklidnit je, že z potravin vypěstovaných v okolí jaderné elektrárny Fukušima nemusí mít strach. Televizní moderátor Norikazu Otsuka (63) ještě v březnu před zraky milionů diváků konzumoval ve své ranní show potraviny ze severu Japonska. Teď umírá na rakovinu. Náhoda?

Otsuka chtěl podpořit kampaň pro obnovu oblastí, které v březnu zasáhlo ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami. Koncem října mu však otekly lymfatické uzliny a krátce poté mu lékaři diagnostikovali akutní leukemii. Nyní musí pravidelně docházet na léčení a připravuje se na chemoterapii.

Přímý vztah mezi zdravotními potížemi a konzumací kontaminovaných potravin může jen těžko někdo dokázat.

Japonská vláda se snaží problémy s radioaktivitou v potravinách řešit. Nové problémy se ale ukazují každým dnem. „Je zcela jasné, že to je vážná situace,“ řekl agentuře Reuters mluvčí regionální pobočky Světové zdravotnické organizace Peter Cordingley. „Je to mnohem vážnější, než si kdokoli pomyslel v prvních dnech, kdy jsme se domnívali, že tento problém může zůstat omezen na okolí 20 až 30 kilometrů,“ dodal.

Japonské ministerstvo zemědělství před pár dny objevilo zvýšenou radioaktivitu v rýži na farmě nedaleko Fukušimy. Podle činitele z ministerstva zemědělství v ní bylo zjištěno 630 becquerelů radioaktivního cesia na kilogram. Vládní limity povolují 500 becquerelů. Zemědělec, který zkoumanou plodinu pěstoval, a farmáři z oblasti ležící asi 60 kilometrů severozápadně od poškozené elektrárny byli proto vyzváni, aby rýži nevyváželi. Vysoké hodnoty radiace byly v oblasti od té doby zjištěny rovněž v hovězím mase, zelenině a mořských plodech.

Zdroj: Blesk